Wydarzenia


 

Wizyta techniczna w ZREW Transformatory S.A.


W dniu 23.05.2018 roku z inicjatywy Zarządu Koła SEP Pracowników Politechniki Łódzkiej odbyła się wizyta techniczna w zaprzyjaźnionej z Oddziałem Łódzkim SEP firmie ZREW Transformatory S.A mieszczącej się przy ul. Rokicińskiej 144 w Łodzi. Firma ZREW jest firmą wchodząca w skład koncernu Rauschner & Stoecklin i zajmuje się produkcją, diagnostyką i serwisem olejowych transformatorów mocy. W kameralnym gronie członkowie Oddziału Łódzkiego SEP z Koła Pracowników PŁ, Koła Terenowego nr 1 oraz Koła Studenckiego mieli możliwość zapoznania się ze strukturą ciągle rozwijającego się, nowoczesnego zakładu produkującego olejowe transformatory energetyczne. Podczas wizyty członkom SEP zaprezentowane zostały poszczególne etapy procesu produkcji transformatorów w zakładzie ZREW. Przedstawione zostały zagadnienia techniczne związane z wykonywaniem części aktywnej transformatorów (w tym nawijanie uzwojeń), procesem suszenia i impregnacji, a także wykonywaniem prób odbiorczych. W ostatnim przypadku zaprezentowano także aparaturę pomiarową zainstalowaną na stacji prób wysokonapięciowych. W ramach wizyty odwiedzono także część fabryki, w której wykonywane są kadzie transformatorowe, a wizytę zakończono w laboratorium chemicznym zakładu, gdzie wykonuje się badania próbek oleju pobranych z transformatorów zarówno tych nowo-wyprodukowanych, jak i próbek pobranych z transformatorów eksploatowanych. Uczestnicy wycieczki bardzo pozytywnie ocenili taką formę spotkania z przedstawicielem przemysłu elektroenergetycznego działającego na obszarze Oddziału Łódzkiego SEP. Obecni zadawali wiele pytań zarówno podczas prezentacji zakresu działalności firmy jak i podczas zwiedzania fabryki. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania inż. Ryszardowi Kozakowi ze ZREW Transformatory S.A. za poświęcony nam czas.

 

 

Spotkanie członków koła SEP


W dniu 11 grudnia 2017 r. odbyło się na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ tradycyjne spotkanie członków Koła SEP Pracowników PŁ, podsumowujące działalność Koła w mijającym roku. Chociaż w spotkaniu wzięła udział niezbyt liczne grono osób, to było ono pełne dobrych emocji i przede wszystkim snucia planów mających uatrakcyjnić działalność Koła w nadchodzącym czasie. Dyskusje toczyły się przy pysznych i pięknie wyglądających kanapkach oraz pachnącym świętami pierniku. Na zakończenie spotkania kolega Jurek Powierza w imieniu swoim oraz zarządu Koła złożył wszystkim obecnym i nieobecnym członkom i przyjaciołom Koła życzenia z okazji nadchodzących Świąt i Nowego Roku.

 

 

 

Spotkanie członków koła SEP


W dniu 7 grudnia 2016 roku w sali konferencyjnej WEEIA PŁ odbyło się tradycyjne spotkanie członków pracowniczego koła SEP funkcjonującego przy PŁ, podsumowujące jego działanie w mijającym roku. Prezes Koła, kol. Jerzy Powierza przedstawił sprawozdanie, w którym wskazał na aktywny udział członków w cyklicznie organizowanym konkursie na najlepszą pracę inżynierska i magisterską obronioną na WEEIA, wspieranie inicjatyw propagujących szeroko rozumianą tematykę elektrotechniczną, ciekawą wycieczkę do Elektrowni Bełchatów, podczas której zwiedzano najnowszy blok 858 MW oraz reaktywację strony internetowej Koła. Po przedstawieniu sprawozdania miała miejsce, prowadzona w koleżeńskiej atmosferze, dyskusja nie tylko dotycząca tego co było, ale przede wszystkim przyszłości Koła i działań, które powinny być podjęte w nowym 2017 roku.

 

 

 

 

Wyjazd do Bełchatowa


Zaproszenie (PDF)

 

30 czerwca 2016 r. odbył się wyjazd do Elektrowni Bełchatów. W wyjeździe udział wzięło 11 uczestników. W programie przewidziano m.in. zwiedzanie najnowszego bloku nr 14 (858 MW).